suceava forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Soarta lui Piti la nationala depinde de rezultatul meciului cu Feroe!

In jos

Soarta lui Piti la nationala depinde de rezultatul meciului cu Feroe! Empty Soarta lui Piti la nationala depinde de rezultatul meciului cu Feroe!

Mesaj Scris de Max Dum Sept 07, 2008 7:38 pm

Presedintele FRFeste negru de suparare dupa ce nationala lui Piti a fost batuta mar pe teren propriu de echipa Lituaniei. Mircea Sandu spune ca va analiza situatia antrenorului Piturca, care atarna de rezultatul meciului de miercuri cu Insulele Feroe.

"Sunt suparat, trist, este un rezultat care nu iti aduce decat amaraciune. E adevarat am jucat slab, nu stiu ce s-a intamplat, am gresit elemente de baza ale fotbalului. A fost o seara neagra pentru fotbalul romanesc.

Eu spun ca este un rezultat lamentabil, 0-3 acasa dupa un meci dezastru. Multumesc suporterilor de la Cluj care au incurajat echipa nationala. Noi plecam spre Feroe luni, o sa ma discutam si pe acolo despre situatia echipei. Din punctul meu de vedere, Piturca are contract, momentan nu se pune problema demiterii. Daca nu castigam in Feroe, suntem scosi din calcul si va incepe un nou ciclu la nationala

Are obiective clare pentru calificarea la Mondial. Lipsa lui Mutu s-a simtit mai mult decat trebuia. Dar nu suntem ca Olanda sau Franta. Nu avem atatia jucatori, pana se naste un alt Mutu sa il inlocuiasca e greu. Sigur, si mie mi-ar place sa castigam tot timpul, vom analiza jocul ehcipei si antrenorul. " a spus Mircea Sandu LIVE la Sport.ro

Max
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 53
Varsta : 36
Localitate : Confidential
Stare de spirit : Rakiu
Data de inscriere : 23/08/2008

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum